vredina999 (vredina999) wrote,
vredina999
vredina999

Розділяй і владарюй

Русскоязычный вариант статьи выложу чуть позже.

"Сер! Над нашими нафтовими родовищами виявлені якісь країни!» (с) народна творчість


Вся наша історія – це не тільки політика, війни і торгівля. Це ще й історія духовна, причому, в розділ духовності потрапляє і мистецтво, і релігія. І те, і інше впливає на ту невідчутну сутність, яка в просторіччі називається душею. А оскільки основна маса населення планети Земля в повсякденному житті керується саме рухами душі (в яку сторону рух – це вже особисті проблеми кожного), то вплив на будь-яку силу, за якою ці душі готові йти, дасть куди більшу владу, ніж закони і укази будь-яких світських чиновників.
За часів мамонтів і кам'яних сокир шанували і боялися духів лісу, гір, багнищ та інших куточків природи. Пізніше боги отримали вигляд шанованих тварин, міфічних предків роду. Розвиток держав "олюднював" богів та "обожнював" царів, хоча в Єгипті перше якось зім'яли, найімовірніше через глибоку давнину вірувань в анімістичних богів, проти яких не наважилися піти навіть фараони. З другою частиною у них якраз було все в порядку. І, нарешті, пару тисяч років тому людство дозріло до уявлень про єдиного Бога, духа-творця, який створив весь зримий світ. Зараз неважливо, про яку саме релігію ми говоримо, важлива суть. Не випадково цей світогляд виник і розвивався паралельно з імперіями, і справа не стільки в політичних вигодах ідеї "Один бог на небі - один цар на землі" (копірайт належить візантійцям, до речі). Єдина віра в єдиного бога давала єдину ідеологію в Давньому світі, у Середньовіччі... та ще якихось двісті-триста років тому. І це була могутня сила, здатна згуртувати людей в ім'я якоїсь мети.
Якщо віра – це якийсь цемент, що скріплює «цеглинки» людей в єдину будівлю народу, а ідеологія – те ж саме, що дозволяє зцементувати вже не окремих людей, а цілі народи, то цілком логічно припустити, що, якщо цей цемент забрати, будівля впаде. Принцип не новий, фразу «Розділяй і владарюй» не наші сучасники придумали (за даними досліджень вперше цю ідею, нехай і дещо іншими словами, озвучив Макіавеллі, а не стародавні римляни). В ті часи розділяти – тобто зіштовхувати лобами – передбачалося власних підданих. Захоплені конфліктами між собою, вони куди менше часу будуть приділяти змовам проти короля. Зараз принцип зазнав деяку зміну сенсу. Тепер "розділяти" слід свого геополітичного противника, а потім "панувати" над його уламками. Причому, поділ передбачається по всім можливими площинам - політичною, етнічною, мовною, регіональною... Ну, і куди ж без релігії? Адже ми пам'ятаємо, що навіть в наш час вона є одним з важливих інгредієнтів цементу державності.
Якщо мова йде про релігію, то корисно буде привести думку фахівця в цій галузі. Зокрема, ченця Іоанна (Адліванкіна), провідного фахівця Душопечительського православного центру святого Іоанна Кронштадтського (м. Москва) з проблем молодіжних субкультур, деструктивних культів і релігійного екстремізму.

Цитата:
- Відразу проведу паралель: представники радикального ісламу теж заявляють свої права на російські вуглеводні. На їхнє тверде переконання «вся земля належить аллаху» - значить, і Сибір теж. Але, кажучи про радикальний іслам, треба сказати наступне: всіма пересуваннями правлять ті, кого у нас дипломатично називають «нашими партнерами» на чолі з США. Сьогодні вони готові знищити мільйони арабів, аби в підсумку на спинах свідомих і несвідомих маріонеток-радикалів дістатися до Росії. Точніше, до російських надр. Так от, греко-католики є органічною частиною цього «партнерського» конгломерату, вони ближче до «командного складу». І їх активність в Сибіру означає, що вже відкрилася можливість зробити новий істотний крок у бік російських нафтосховищ. І людських душ, звичайно. Такий ось "комплексний" підхід…
Взято тут: http://krasvremya.ru/i-segodnya-glavnyj-vrag-zapada-pravoslavie/
За лінком ще багато букв, і візьміть до уваги, сказано це було в грудні 14го. З тих пір горезвісний держдеп (так, так, той самий, на всі руки майстри) зробив наступний крок, а саме – почав розкол православ'я взагалі. Як той цемент, на якому, нехай і в неявному вигляді, тримається державність Росії (на інші православні країни держдепу начхати, вони вже в тій чи іншій мірі під його контролем). Мета – саме Росія, а корінь проблеми, зазвичай, у грошах. Точніше, в ресурсах, які західні країни зараз змушені (це слово треба вимовляти з патетичним надривом, так) їх купувати за грошенята, а бажано було б брати задарма. Але оскільки просто грабувати негаразд, а дуже хочеться, треба зобразити майбутню жертву породженням пекла. Потім, якщо справа вигорить, опинишся і з профітом, і з німбом спасителя людства, звисаючим з рогів. Але це якщо вигорить, адже історія вже знає приклади таких ось дбайливців про благо людства, які спочатку дуже широко крокували і в підсумку порвали штани. Кого-то з великою долею ймовірності вбили свої ж, хтось помер на острові Ельба, хтось застрелився в бункері, а косплеєри дрібніше, траплялося, краватки жували в прямому ефірі. Але спроби не припиняються, і методи вдосконалюються. Раптом все-таки вигорить? Тоді переможець отримує в своє розпорядження величезні ресурси.
Ось так завжди: заговориш про високі матерії, а в підгрунті все одно гроші. Отакої.
До речі, це далеко не перша спроба заходу підім'яти православ'я як систему. Одна унія чого варта. Здавалося б, гарна ідея – об'єднання християнських церков, але і її примудрилися зіпсувати до повної протилежності, перетворивши в інструмент розколу і захоплення ідеологічної платформи противника. Нічого дивного в цьому немає, адже ніхто і не ставив за мету реальне об'єднання. А поширення своєї системи з тотальною зачисткою всіх інших ніколи об'єднанням не було. Не виняток і нинішня спроба. Весь так званий екуменізм Варфоломія не що інше як спроба захоплення одноосібної влади над всім православ'ям. Не він перший, не він останній. І результат буде таким же, як і раніше. Тієї Візантії, перед якою схилялися православні правителі, давно немає, і всі чудово розуміють, що стамбульський патріарх несамостійна фігура. Тому екуменічні (вірніше було б сказати, папістські) претензії Варфоломія не привели до глибокого розколу в православ'ї. Я спочатку дивувалася, чому інші православні церкви зайняли досить дивну, вичікувальну позицію. Тепер стало ясно, що вичікування принесло деякі плоди. Замість розколу в самому православ'ї стався розкол всередині двох грецьких церков – Елладської та Олександрійської. Ієрархи їх прийняли ідею Варфоломія, а частина священства – ні. Крім того, під шумок з-під руки Вселенського (яке гучне слово) патріархату пішли багато парафії зарубіжної православної церкви, і пішли під Московський патріархат, що як би натякає. Нарешті, сам Варфоломій підливає масла у вогонь, заявляючи про необхідність об'єднання з католицькою церквою. Та ж унія, тільки в профіль. Або Варфоломій вважає, що вже переміг, і тягне всі православні церкви як трофей до ніг свого патрона, або, навпаки, вважає, що йому вже нічого втрачати, і треба терміново йти під захист Риму (читай – західних спецслужб), поки не пізно. Думаю, скоріше друге, ніж перше, адже ситуацію дуже складно назвати перемогою ідеї глобального розколу в православ'ї.
Однак і остаточним ураженням Варфоломія поки все, що відбувається назвати складно. Англійські та американські спецслужби працюють за принципом «крапля камінь точить». Бомба Варфоломія вибухнула, не заподіявши того збитку, на який була розрахована. Але якийсь збиток заподіяла ж. А значить, будуть нові кроки в тому ж напрямку. Бжезинський ніколи не говорив, що православ'я – ворог західної цивілізації, це фейк. Проте Карл Більдт, на той момент глава МЗС Швеції, в 2014 році ляпнув:
«Православ'я-небезпечніше ісламського фундаменталізму, представляючи головну загрозу західній цивілізації ще й тому, що намагається регламентувати сімейні відносини і вороже геям і трансгендерам».
Скажете, він ідіот і зробив ідіотську заяву? Ні, він говорив саме те, що сприймуть західні міщани, яким вже чверть століття прищеплюють всяке гейство як нову норму. І ті, хто вже свято вірить в мультикультуралізм і неабияку толерантність - а це насправді віра, квазірелігія - сприймуть його установку як треба. Мовляв, там живуть нетолерантні дикуни, яких треба ненавидіти і знищувати (ага, а їх майно брати під свій контроль, я знову про гроші). Ну, і духовна складова тут є. Якщо ти примусив ворога прийняти твою віру, твою ідеологію, то переміг його остаточно, адже чужа віра – це завжди зміна укладу, а значить неминучий психологічний злам. "Святі 90ті" не дадуть збрехати. Тоді ми намагалися жити по-західному, по «чужій вірі». І як, сподобалося? Особисто мені – не дуже.
Спроба розколу православ'я, як я писала вище, далеко не перша, і, вважаю, не остання. Не спрацював як треба Варфоломій – використають Україну. Не спрацює Україна - застосують когось ще, ляльок на ниточках у ляльководів поки ще вистачає. Не вийде з цього боку - почнуть качати ісламізм, підміняючи їм справжній Іслам, бо в Росії багато мусульман. Адже для цих ляльководів будь-яка релігія лише маска. Вони можуть годинами базікати про високі матерії, але при цьому подумки підраховувати, який профіт вони отримають у разі, якщо їм повірять. Тут доречно буде процитувати Володимира Ілліча: «Люди завжди були і завжди будуть дурнуватими жертвами обману і самообману в політиці, поки вони не навчаться за будь-якими моральними, релігійними, політичними, соціальними фразами, заявами, обіцянками розшукувати інтереси тих чи інших класів».
Ну, ось, і він про те ж саме...:) Хоча, ще Козьма Прутков казав: "Дивись в корінь". Володимир Ілліч просто висловився конкретніше.
Tags: аналитика, политика, потомство ежа и ужа, сало - сила! спорт - могила!
Subscribe

Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment